Biblioteka Publiczna w Chotczy

* Projekt ,,Mała książka - wielki człowiek'' w bibliotece - 2020/2021

Mała książka wielki człowiek

Biblioteka Publiczna w Chotczy, na podstawie porozumienia o współpracy z Instytutem Książki, realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 - 2017 . Akcja rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla dzieci, jak i rodziców :)

O PROJEKCIE:

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Projekt dla dzieci ''Mała książka wielki człowiek''

Kampania społeczna ,,Mała książka - wielki człowiek'' zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

źródło: wielki-czlowiek.pl

Godziny otwarcia: